W ramach bożonarodzeniowej odsłony kampanii piwa Tyskie (Kompania Piwowarska) pod hasłem „Przejdźmy na Ty” promujący je pociąg odwiedził Żywiec, gdzie mieści się browar konkurencyjnej marki piwnej.

W pociągu Tyskiego, który w niedzielę po południu przyjechał do Żywca, przywieziono beczkę świeżo uwarzonego piwa dla jednego z miejscowych pubów.
W komunikacie piwa Tyskie podkreślono, że w czasie Bożego Narodzenia „nawet najwięksi rywale mogą sobie wtedy podać rękę”. – Tą akcją chcieliśmy pójść o krok dalej w inspirowaniu Polaków do przechodzenia na TY i pokazać, że nasza kampania to nie tylko słowa. Nasze doświadczenia są dowodem na to, że idea przechodzenia na TY ponad przedziałami trafia do serc. Świąteczny pociąg Tyskiego jest symbolem tego pozytywnego nastawienia i narzędziem do budowania świątecznej bliskości – komentuje Jakub Michalski, junior brand manager z Kompanii Piwowarskiej.

W lutym br. w ramach komunikacji Tyskiego pod hasłem „Przejdźmy na Ty” zorganizowano spotkanie skonfliktowanych ze sobą dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego i zawodnika mieszanych sztuk walki Marcina Najmana.

Tegoroczna bożonarodzeniowa kampania piwa Tyskie z pociągiem w roli głównej ruszyła w drugiej połowie października. W podobnej konwencji była już utrzymana akcja reklamowa marki przed rokiem.

Za pomysł świątecznego pociągu w Żywcu odpowiada agencja Gong, akcję nadzoruje agencja Huta 19 im. Joachima Fersengelda odpowiedzialna również za PR i komunikację w social mediach. Za przygotowanie pociągu Tyskiego i koordynację jego trasy odpowiada The Production, a produkcją materiałów wizualnych z trasy zajął się dom produkcyjny Houdini.