W ten weekend setki tysięcy dzieciaków mówiły tylko o jednym. Pierwszy polski koncert w Roblox został przerwany przez hakera. Zaskakujące dla publiczności wydarzenie rozpoczęło kampanię edukacyjną dotyczą cyberbezpieczeństwa w Mieście ING.

Wraz z agencją Game Changer i ING Bankiem zorganizowaliśmy metaverse’owy koncert, który przyciągnął niemal tylu fanów, ilu mieści Stadion Narodowy. Następnie go zhakowaliśmy, żeby uświadomić najmłodszym czyhające na każdym kroku cyberzagrożenia. Atak hakera na koncercie Paliona był zaplanowanym elementem gry, w przeciwieństwie do awarii centralnych serwerów Roblox. Czy to przypadek? Tego nie wiemy, ale wydarzenie z pewnością było szeroko i głośno komentowane w Internecie.

Miasto ING Sezon 2: Cyberbezpieczeństwo to kontynuacja platformy komunikacji ING Banku Śląskiego z najmłodszymi. Po pierwszym sezonie, w którym edukowaliśmy przez zabawę o oszczędzaniu, przyszedł czas na bezpieczeństwo w sieci. Nowa odsłona gry niemal w całości poświęcona jest zagadnieniom cyberbezpieczeństwa i edukowaniu o tym, jak chronić się przed takimi zagrożeniami, jak scam czy phishing.

W dniu sobotniej premiery nowego sezonu udało nam się zaangażować w świat marki ponad 340 000 graczy, łączny organiczny zasięg, jaki osiągnęliśmy w ciągu jednego dnia przekroczył 5 000 000 odbiorców. Jednocześnie wciąż przybywa nowych użytkowników, którzy rozwiązują zadania i quizy, ucząc się, jak dobrze się bawić i być bardziej bezpiecznymi w sieci.

Zapraszamy do Miasta ING na Roblox! O ile nam wiadomo, haker, który przerwał koncert Paliona, wciąż się tam ukrywa.